PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 346
ocen
7,6 10 1 257346
6,2 30
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

"Poznaj potęgę Ciemnej Strony", "Lekceważysz moją moc", "Naucz się Ciemnej Strony, a staniesz się potężniejszy od jakiegokolwiek Jedi"...itp. Ale gdzie w całej sadze mamy ukazaną rzeczywistą potęgę Ciemnej Strony i w ogóle samej Mocy? Lighting Imperatora? Rzucanie mównicami w Senacie? Jedi potrafili sobie z tym poradzić. Jak dla mnie "Moc" jest w sadze potraktowana troszkę po macoszemu. Cały czas mowi sie o jej potedze, która pozostaje praktycznie nieukazana w filmach. Tego mi brakowało najbardziej w Zemście Sithów.

Quente

Według mnie to właśni potęga Ciemnej Strony Mocy spowodowała, że Anakin stał się Lordem Vaderem, który był zdolny dusić własną żonę, walczyć ze swoim mistrzem, zabijać dzieci, innych Jedi, później swoich współpracowników i niewinnych ludzi. Poddając się jej stopniowo stawał się coraz mniej pokorny i posłuszny. Ciemna Strona Mocy potęgował we wszystkich Sithach nienawiść i zło, maniakalną chęć zdobycia władzy!
Przecież Moc to umiejętność widzenia przyszłości oraz wpływu na słabe umysłu, wszystkie przeczucia którzy mieli Jedi, no i to rzucanie mównicami w Senacie. Mały Anakin pytał sie Qui-Gon Jina czym jest Moc i jak ją nauczyć sie wyczuwać, ten odpowiedział mu że ona podpowiada co mamy robić. Jasna Strona Mocy inspirowała do czynienia dobra, obrony słabszych, walki ze złem itd.
Poza tym Moc jest też pewnie jakąś zagadką filmu, czymś bardzo skomplikowanym i trudnym do zdefiniowania. Może właśnie Lucas chciał żeby oglądający jego film się troche potrudzili...? Nie wiem czy to miał na mysli George i może trochę przesadziłem i za bardzo sie rozpisałem!
Pozdrawiam i... niech Moc będzie z Tobą :)

ocenił(a) film na 10
General_Daimos

Za dobry przykład służy walka Obi-wana z Anakinem. Jasnej strony z Ciemną stroną. Obi-wan używa Jasnej strony ale wie, że musi zabić Anakina. Anakin używa Ciemnej strony czyli nienawiści, złości, zdrady itp. A Vader? Odbijanie pocisków ręką, zabijanie słabych umysłów samą myślą, potęgowanie nienawiści. Imperator nie tylko " rzucał mównicami" ale także potrafił tak świetnie użyć ciemnej strony, że zdołał pokonać nawet mistrza Yodę.

ocenił(a) film na 8
Quente

Według mnie potęga ciemnej strony polegała bardziej na zdolności manipulacji umysłami, niż na fizycznych przejawach. Zrobimy ci idealne pranie mózgu...i oczywiście przy okazji rozwalisz nam to, co chcemy, żeby było rozwalone.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Ale metodami, które mógłby zastosować Jedi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones