PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 346
ocen
7,6 10 1 257346
6,2 30
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Lord Vader wierny??

ocenił(a) film na 7

Na ile wlasciwie Vader jest wiernym sluga swego pana Imperatora Palaptine'a? W Imperium kontratakuje slyszymy znamienne slowa kierowane do Luke'a: "Ty mozesz zniszczyc Imperatora. On to przewidzial. Przylacz sie do mnie, a bedziemy jako ojciec i syn rzadzic Galaktyka!" Zas W Zemscie Sithow slyszym jak Vader (bez czarnej zbroji) mowi do Padme, ze w kazdej chwili moze obalic kanclerza i beda razem rzadzic.
Te dwie wypowiedzi nie za bardzo przekonuja mnie co do jego wiernosci.
W tym jednak momencie przypominaja mi sie slowa Yody z Powrotu Jedi:
"Nie lekcewaz mocy Imperatora, bo los ojca podzielisz".
...

ocenił(a) film na 5
guziol99

Wydaje mi sie ze byl wierny Imperatorowi, a te slowa byly jego sposobem na manipulowanie ludzmi, ktorych chcial przeciagnac na swoja strone. W V epizodzie chcial skusic Luka obietnicami wladania galatkyka, a w III epizodzie mamy scene z Padme, ktora jest marna kopia tej ze starej trylogii - Anakin rozmawia z nia w podobny sposob.

No ale to tylko domysly...

____16

W Zemście Sithów ( w książce)napisane jest,że Anakin od samego początku udawał,że jest wierny Palpatinowi.! Udawał,by potem naprawdę obalić Imperatora i zawładnąć galaktyką...dopiero,gdy był w tej zbroi i nie był,aż tak silny stał się tak naprawdę wierny..chociaż myślę,że Vader zawsze chciał być 'panem' całej galaktyki!!

użytkownik usunięty
lady_skywalker

Widziałem gdzieś w sieci alternarywne zakończenie gry konsolowej na podstawie filmu, w ktorym Anakin zabija Obi-Wana, a chwilę później przybywa Palpatine, wręcza Anakinowi jego nowy miecz (cholera wie po co) i Anakin go zabija, mówi "Teraz galaktyka jest moja" :D

Osobiście nie grałem, ale jest to gdzieś na YT i wygląda na potwornie naciągane... w końcu to tylko gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones