PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 346
ocen
7,6 10 1 257346
6,2 30
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Mam takie dwa pytania:
1. Czy twarz Palpatine'a została zdeformowana przez te błyskawice odbite od miecza Windu, czy przez coś innego? Bo jak razi błyskawicami innych to nikomu się nic nie deformuje, chociaż może to dlatego, że został porażony swoimi własnymi błyskawicami, czyli swoją własną mocą.
2. Czy separatyści, a przynajmniej Grevous albo Dooku wiedzieli, że Sidious to palpatine? Bo jak Palpatine kazał Anakinowi zabić Dooku, to ten spojżał na Palpatine'a z takim jakby zdziwieniem, że jego mistrz domaga się jego śmirci. Albo po prostu Dooku nie oczekiwał takiego rozkazu ze strony Palpatine'a i z tąd jego zaskoczenie.

ocenił(a) film na 5
marekalter

1. Tak, zostala zdeformowana przez blyskawice. Troche to naciagane jak wiele rzeczy w tym filmie.

2. Wiedzieli. Dooku od poczatku byl wtajemniczony w spisek. Troche sie zdziwil przed smiercia bo nie spodziewal sie ze jego mistrz go zdradzi :)

____16

Tylko skoro wiedzieli, to czgo on ukazywał się przed nimi w zasłoniętej twarzy? Ale z drugiej strony on szkolił Dooku w Ciemnej Stronie Mocy, więc ten powinien widzieć jego twarz. z resztą sam już nie wiem. Ale scena Palpatine'a z Windu bardzo mi się podobała.

ocenił(a) film na 5
marekalter

bo taki byl stroj Lordow Sith... czarny plaszcz z zaslaniajacym twarz kapturem

____16

Tylko dziwne jest to, że na Utapau, kiedy Grevous wysyła separatystów na Mustafar, oni mówili mu coś o tym, że już raz zawiódł, bo Palpatine mu uciekł. Tak więc albo tylko on wiedział kim jest Sidious (bo Dooku już nie żył), albo nikt tego nie wiedział. Może w wersji dvd w dodatkach będzie coś wyjaśnione, a może jest już wyjaśnione w książce Labirynt Zła, ale nie czytałem.

ocenił(a) film na 5
marekalter

Nie wiem jak to jest Greviousem bo to jest w ogole moim zdaniem chybiona postac, o ktorej prawie nic sie nie mozna dowiedziec ogladajac III epizod, ale Dooku napewno wiedzial ze Palpatine jest Sithem.

marekalter

Chwilę, a czy Dooku (Darth Tyranous) nie był w ogóle uczniem Palpatine'a? Znaczy, czy nie było tak, że Sidious złamał zasadę szkolenia tylko jednego ucznia i trenował jednocześnie Dooku i Dartha Maula?

ocenił(a) film na 7
marekalter

dementując niektóre błędne odpowiedzi:
1. Nie, to ukazała się prawdziwa natura Palpatine'a, jego prawdziwa twarz. Tak wyglądał zawsze, a dzięki wielkiej Mocy potrafił się maskować (Yoda mówił, że "Ciemna Strona okrywa wszystko") - tak przynajmniej pisało na oficjalnych stronach Lucas Arts i niektórych serwisach poświęconych Star Wars.
2. Oczywiście, że wiedzieli, ale byli oddani swojemu Mistrzowi (Dooku) i dowódcy (Grevous) do końca. Ślepa wiara w wyższe dobro, które było złem.

ocenił(a) film na 5
Satch

To ciekawe. Nie spotkalem sie z czyms takim, a z samego filmu niestety nic takiego nie mozna wywnioskowac. Jesli to prawda to mamy kolejny dowod na braki fabularne III epizodu - duzo akcji a malo czegokolwiek innego, chociazby wyjasnien.

ocenił(a) film na 8
marekalter

Twarz Palpatine'a nie została zdeformowana, on po prostu przestał się ukrywać. To jego 'ładna' twarz była deformacją twarzy Sitha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones